استخراج زغال سنگ


به پيشخوان برويد > نمايش > فهرست ها رفته و فهرست خود را بسازيد . نسخه وردپرس شما بايد 3.0 به بالا باشد تا فهرست ها کار کنند .

زمان ارسال : پنج‌شنبه, 7 می, 2020, 6:22   توسط : مهدی هادیان

استخراج زغال سنگ


معدنکاری زغال سنگ فرایند استخراج زغال‌سنگ از زمین است. ارزش زغال سنگ در محتوای انرژی آن است، و از دهه ۱۸۸۰ , به‌طور گسترده برای تولید الکتریسیته از آن استفاده شده است.

طبق رسم سایت نهایت یادگیری روز های پنج شنبه به مطالبی راجع به صنعت اختصاص دارد .شما عزیزان می توانید کانال تلگرام و کانال روبیکا و همچنین پیج نهایت یادگیری را دنبال کنید. در این مقاله می خواهیم به استخراج زغال سنگ بپردازیم.

معدنکاری زغال سنگ فرایند استخراج زغال‌سنگ از زمین است. ارزش این سنگ در محتوای انرژی آن است، و از دهه ۱۸۸۰ , به‌طور گسترده برای تولید الکتریسیته از آن استفاده شده است. صنایع فولاد و سیمان برای استخراج آهن از سنگ آهن و برای سیمان از این سنگ به عنوان سوخت استفاده می‌کنند. در سال‌های اخیر معدنکاری این سنگ نسبت به روزهای اولیهٔ آن که افراد تونل زده، حفاری کرده و به‌طور دستی زغال را در گاری حمل می‌کردند بسیار توسعه یافته، و از معدن‌های سطحی و دیوار بلند استفاده می‌شود. معدنکاری در این مقیاس نیازمند درگلاین، کامیون، کانوایر، جک (ابزار) است.

استخراج زغال سنگ به روش های مختلفی انجام می شود. این سنگ ها در دل زمین حتی در زیر آب ها تشکیل می شوند که باید از آن جا برای مصارف گوناگون استخراج بشوند. در گذشته های دور از زغال سنگ بیشتر در تامین انرژی استفاده می شده است و کم کم ابعاد استفاده از این سنگ بسیار گسترده تر شده است. یکی از مهم ترین کاربردهای این سنگ برای تولید کک در صنایعی مانند صنایع فولاد سازی می باشد. در سال های اخیر حدود هفتاد درصد فولاد به وسیله این سنگ ساخته شده است.

زغال سنگ

نیاز انرژی جهانی به میزان پدیده ها افزایش یافته است و مصرف منابع اولیه رشد بسیار مثبتی داشته است. این مقاله بر روی مصرف منابع مختلف اولیه انرژی تمرکز دارد و نشان می دهد که این سنگ همچنان به عنوان منبع اولیه انرژی در آینده قابل پیش بینی باقی خواهد ماند. توسعه اقتصادی و کاهش فقر به تامین منابع انرژی مقرون به صرفه بستگی دارد و صنعت استخراج معادن زغال سنگ، آینده ای روشن برای امنیت انرژی کشور را فراهم می کند، اگر این صنعت مجاز به توسعه سیاست های حمایتی دولتی و پذیرش آخرین فن آوری های معدن باشد.

این یک افسانه است که به رغم داشتن ذخایر فراوان، کشور نمی تواند تولید این سنگ را به سمت تقاضای فعلی و آینده خود متوقف کند. این استراتژی هایی را که برای رشد و تقاضای این سنگ اتخاذ می شود، مورد بحث قرار می دهد. اما چنین انرژی زیادی در معرض تخریب زیست محیطی قرار دارد و باید با توجه به مدرنیته مدرن به طور موثر به چالش های زیست محیطی و اجتماعی موثر واقع شود.

کاربرد

یکی از استفاده های این سنگ، در تولید کک است. کک کربن تقریبا خالص تولید می شود. زمانی که ذغال سنگ نرم در شرایط عدم وجود هوا گرم می شود. در بیشتر موارد، یک تن ذغال سنگ با این روند ۰٫۷ تن کک تولید می کند. کک در صنعت ارزش دارد، زیرا ارزش بیشتری نسبت به هر نوع زغال سنگ طبیعی دارد. به طور گسترده ای در ساخت فولاد و در فرآیندهای شیمیایی خاص استفاده می شود.

اگر چه سنگ به جای بلوک های سنگی مورد استفاده است، اغلب به عنوان یک منبع معدنی در نظر گرفته می شود. این سنگ از زمان های قدیم استخراج شده است، اما از زمان انقلاب صنعتی به یک منبع انرژی عمده تبدیل شده است. زغال سنگ در حال حاضر ۲۲ درصد از انرژی جهان را تامین می کند و برای تولید حدود ۴۰ درصد از برق جهان استفاده می شود. این سنگ بیش از نیمی از برق را در ایالات متحده تولید می کند. زغال سنگ همچنین یک ماده مهم در ایجاد متانول است که به مواردی مانند تخته سه لا (رزین اتصال دهنده) و بطری های پلاستیکی (اسید استیک) تبدیل می شود. ذخایر در سراسر جهان توزیع می شوند، گرچه ایالات متحده، روسیه، چین و هند بیش از نیمی از ذخایر زغال سنگ قابل بازیافت جهان را تشکیل می دهند.

هم چنین زغال سنگ موضع مهمی در ساختار انرژی چین دارد. رابطه بین منابع این سنگ، رشد اقتصادی و حفاظت از محیط زیست در تحقیقات اخیر صورت گرفته است. با این حال، هر دو روش تحقیق و محدوده تحقیق باید گسترش یابد تا تاثیرات عملی نتایج تحقیق، به ویژه مطالعات در مورد وضعیت چین، ارتقاء یابد.

استخراج زغال سنگ

مواد تشکیل دهنده زغال سنگ ها بیشتر از کربن می باشد. این سنگ ها در طی سالیان طولانی از پسماند مواد گیاهی در دل زمین تشکیل می شوند. این معادن برای ما انسان ها بسیار با ارزش می باشند. انواع مختلف زغال سنگ در طی سال های طولانی به ترتیب تغییر شکل می دهند و از انواع این زغال سنگ ها می توان استفاده کرد. در این مقاله روش های این فرایند را با هم مرور می کنیم.

روش های استخراج زغال سنگ چه روش هایی هستند؟

این فرایند به دو روش انجام می پذیرد. استخراج زغال سنگ ها به روش های جبهه کار طولانی و پلکانی معکوس انجام می شود که در زیر هر کدام را توضیح مختصری می دهیم.

روش جبهه کار طولانی برای استخراج :

در این روش تونل هایی در امتداد لایه زغال سنگ حفر می کنند و در امتداد لایه پیش می روند تا آن را گم نکنند. در این تونل ها یک لایه از این سنگ نمایان است و با این روش مسیر را گم نمی کنند.

روش پلکانی معکوس:

زمانی که شیب زیاد باشد باید از روش پلکانی معکوس استفاده کرد زیرا این روش برای جاهای شیب دار ایمن تر است و در روش جبهه طولانی امکان ریزش معدن وجود دارد.

یک نظر برای "استخراج زغال سنگ"

Trackbacks

  1. صنعت - نهایت یادگیری - پنج شنبه ها همراه با سایت علمی نهایت یادگیری

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .