فهرست سریع مطالب

تبلیغات
تبلیغات

تصویر شگفت انگیز و کامل از جهان ما

امروز در دنیای ستاره شناسی و کیهان شناسی اتفاقی خارق العاده و تاریخی رقم خورد و برای اولین بار در تاریخ یک نمای کلی از جهان ما که در آن زندگی می کنیم منتشر شد در ادامه به بررسی این تصویر می پردازیم.
امتیاز این نوشته از نظر شما عزیزان
5/5

امروز در دنیای ستاره شناسی و کیهان شناسی اتفاقی خارق العاده و تاریخی رقم خورد و برای اولین بار در تاریخ یک نمای کلی از جهان ما که در آن زندگی می کنیم منتشر شد در ادامه به بررسی این تصویر می پردازیم.

شما عزیزان می توانید کانال تلگرام و کانال روبیکا و همچنین پیج نهایت یادگیری را دنبال کنید.

امروز تلسکوپی که به منظور مطالعه انرژی تاریک اسرار آمیز جهان طراحی شده است ، اولین تصویر خود را از آسمان ما منتشر کرد. آنچه را که می خواهیم مشاهده کنیم چیزی است که اگر چشمان ما اشعه ایکس داشت و توانایی دیدن این اشعه را داشت مشاهده می کردیم.

eROSITA که اختصار جمله (extended Roentgen Survey with an Imaging Telescope Array) به معنای بررسی گشترده روزنتن (
واحد بین المللی تشعشع اشعه مجهول) با یک آرایه تلسکوپ تصویر برداری است ، بعد شش ماه مشاهده قلمرو شناخته شد کیهان بیش از یک میلیون شیء که در طیف اشعه ایکس تابش می کنند را ثبت کرده است. از جمله آن ها می توان به ماده چسبنده سیاه چاله ها ، ستاره های سوخته فشرده مانند کوتوله های سفید و ستاره های نوترونی و گاز بین ستارگان که آنقدر داغ هستند که باعث تشعشع اشعه ایکس می شوند. اعضای تیم eROSTIA میگویند که این اولین تصویری است که دو برار بیشتر از آنچه که در ۶۰ سال اخترشناسی بر روی اشعه ایکس کشف شده اند را شناسایی می کند و چهار برابر دور تر از بررسی قبلی اشعه ایکس ۳ دهه گذشته است.

بسیاری از لکه های موجود در تصویر، سیاه چاله های فوق العاده ای در مراکز کهکشان ها هستند که از گاز تشکیل شده اند و در این فرآیند آنقدر داغ می شوند که درخشش آن ها در سر تا سر جهان دیده می شود. هدف این پروژه چهارساله نقشه برداری از موقعیت های میلیون ها ستاره و همچنین کهکشان برای درک چگونگی جاذبه های آن ها در گروه های ۱۰۰۰ تایی است. همچنین امیدوار هستند که در این ماموریت بتوانند توضیح دهد که چگونه انرژی مرموزی که ذهن خیلی از اختر شناسان و اختر دوستان را به خود مشغول کرده و ما آن را به عنوان انرژی تاریک می شناسیم خلاف گرانش عمل می کند ، ماده را از هم جدا می کند و گسترش جهان را سریع می کند.سوالی است که ذهن خیلی از دانشمندان جهان را به خود مشغول کرده است.

به نظر شما دلیل این اتفاق عجیب چیست ؟؟؟

نظرات خود را با نهایت یادگیری در میان بگذارید…

اگر مطلب ما برای شما مفید بود می توانید از طریق لینک های زیر آن را در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید.

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter